    Microchip Technology AT93C86A-10TU-1.8
    Номер запчасти.:
    AT93C86A-10TU-1.8
    Пакет:
    8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
    Таблицы данных:
    Эсисол текнолоджи лимитедAT93C86A-10TU-1.8.pdf
    Описание:
    IC EEPROM 16KBIT 3-WIRE 8TSSOP
    Корпус/корпус:
    8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
    Состояние продукта:
    Active
    Размер памяти:
    16Kbit
    Организация памяти:
    2K x 8, 1K x 16
    Частота синхронизации:
    2 MHz
    Напряжение - Питание:
    1.8V ~ 5.5V
    Рабочая температура:
    -40°C ~ 85°C (TA)